Kapitan jachtowy poleca czarter

nowoczesnych i komfortowych jachtów. Zapraszamy na Mazury!

 

Aktualności

Grudniowy rejs po jeziorze Rożnowskim (relacja)

Jezioro Rożnowskie jest sztucznym zbiornikiem wodnym na rzece Dunajec, w pobliżu Nowego Sącza (woj. małopolskie).

 

W sobotni poranek wraz z dwoma przyjaciółmi postanowiliśmy pożeglować, pogoda była słoneczna mimo, że temp. nie była zbyt wysoka 8-10 st celsjusza.

 

 

 

Znamirowice nad jeziorem przywitały nas słabyn wiaterkiem 1-2 B. Urzekła nas niespotykana cisz spokój bardzo wysoki stan wody, przepiękne kolory drzew. Po przygotowaniu "Wenusa" do żeglugi, wypłyneliśmy z przystani ok godz.11:30, wiaterek nam bardzo sprzyjał i pod samą genuą pożeglowaliśmy w kierunku Rożnowa Zapory.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czas przy gorącej herbatce mijał bardzo przyjemnie wypełniony wspomnieniami żeglarskimi z młodości związanych z jeziorem rożnowskim, przecież to już ponad czterdzieści lat znajomości z tym jeziorem.

 

 

Po drodze mijaliśmy Sienną, Koszarke gdzie na wzgórzu podczas II wojny światowej miał zieloną willę hitlerowski gubernator Frank , następnie Gródek nad Dunajcem dawniej zwany popularnie Kobyle Gródek, urokliwą wyspę Grodzisko zwaną Małpią Wyspą. Żeglując dalej wpłynęliśmy w Gęsią Szyje wszędzie pozamykane domki wille, pomosty przygotowane do zimowania tylko niekiedy spotykaliśmy nielicznych wędkarzy, cisza tylko odgłosy przyrody i polowań w pobliskich lasach.

 

Tabaszowa i zapora rożnowska, która z wody wygląda monumentalnie, nawrot i w drogę powrotną, ale już na silniku. Musimy się spieszyć, ponieważ robi się coraz zimniej i zmrok tuż, tuż bo o 15:45 jest już ciemno.

 

 

 

 

 

W Znamirowicach jesteśmy ok godz 15:10, roztaklowanie i do domu.

 

 

DO ZOBACZENIA W 2016 ROKU!

Relacje przekazał kpt. J.O.

 

<< Wróć do poprzedniej strony