Kapitan jachtowy poleca czarter

nowoczesnych i komfortowych jachtów. Zapraszamy na Mazury!

 

Aktualności

"Sokół" z Nowego Sącza na Mazurach (relacja)

Mazurski rejs Klubu Morskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Nowym Sączu, który odbył sie w dniach od 14.06.08 do 21.06.08.

 

Rejs czarterowym jachtem Solina 27 rozpoczął się w porcie firmy Sailor w Pięknej Górze koło Giżycka. Załoga w składzie Anna i Jerzy O, Leszek P, Stefan S i pies Mambo (cocker spaniel). Załoga całą zimę przygotowywała sie do rejsu i nie mogła sie doczekać wyjazdu.

 

 

Po zaokrętowaniu w pierwszym dniu pokonaliśmy trasę z Pięknej Góry do Mikołajek porzez jeziora; Niegocin, Boczne, Jagodne, kanał Szymoński, jezioro Szymon, kanał Mioduński, jezioro Kotek, kanał Grunwaldzki, jezioro Tałtowisko, kanał Tałcki, jezioro Tałty do jeziora Mikołajskiego.

Pokonanie tej trasy wymagało kilkokrotnego kładzenia masztu, kanały pokonaliśmy przy pomocy silnika spalinowego, burłaczenie na kanałach odeszło do historii.

 

 

Nastepny etap to Mikołajki - Pisz poprzez jezioro Mikołajskie, jezioro Śniardwy do śluzy Karwik kanałem Jeglińskim do Pisza nad jeziorm Roś. Jezioro Roś zwane też Warszawskim jest bardzo rzadko odwiedzane przez żeglarzy, ale niesłusznie bo to jedno z najczystszych i najpiękniejszych jezior pojezierza. Nastepnie przepłyneliśmy jezioro Roś do wioski Pilchy i z powrotem do Mikołajek. Mikołajki obecnie pretendują do stolicy Mazur, są piękne, czyściutkie bardzo zadbane i bardzo przychylne żeglarzom.

 

 

Mambo był zachwycony wielką ilością ptactwa z którymi chciał nawiązać bliższe kontakty niestety bez wzajemności.

Droga powrotna przebiegała w bardzo miłej atmosferze mimo że czasami padał deszcz, nic nie było w stanie popsuć wspaniłego wrażenia jakie wywołuje obcowanie z piękną przyrodą Mazur.

 

 

Mazury słusznie kandydują do miana siedmiu Nowych Cudów Natury. WJM pożegnały nas piękną i słoneczną pogoda.

 

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Relacje przekazał kpt. J.O

<< Wróć do poprzedniej strony